Ru
 
Televizija Internetas Apie mus Kontaktai
 
„Sugardas“ informuoja
 
2015 04 10  Laikinai stabdomas visos TV programos „RTR Planeta“ retransliavimas Lietuvoje

   Šį trečiadienį Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) priėmė sprendimą laikinai stabdyti visos televizijos programos „RTR Planeta", kuri yra registruota Švedijos Karalystėje, tačiau ją gamina ir skleidžia Rusijos Federacijos kompanija VGTRK, retransliavimą Lietuvos Respublikos teritorijoje.
     Primename, kad praėjusių metų balandžio mėn., nustačiusi, jog TV programos „RTR Planeta" laidoje „Vesti nedeli" buvo kurstoma nesantaika bei karinės nuotaikos, pateisinama karinė intervencija į suverenią valstybę, platinama šališka informacija, LRTK pirmą kartą priėmė sprendimą įpareigoti televizijos programų retransliuotojus, skleidžiančius televizijos programą „RTR Planeta" Lietuvos Respublikos vartotojams, laikinai - 3 mėnesiams sustabdyti programos laidų iš ne Europos Sąjungos valstybių narių, Europos ekonominės erdvės valstybių ir kitų Europos Tarybos konvenciją dėl televizijos be sienų ratifikavusių Europos valstybių, sudarančių televizijos programą „RTR Planeta", retransliavimą Lietuvos Respublikos teritorijoje.
    Antrą kartą per nepilnus metus panašaus turinio skleidžiamą informaciją LRTK nustatė š. m. sausio 18 d. transliuotoje laidoje „Sekmadienio vakaras su Vladimiru Solovjovu" ir, laikantis visų nustatytų Europos Sąjungos procedūrų, kreipėsi į programos gamintoją, licenciją išdavusią reguliuojančią instituciją Švedijoje bei Europos Komisiją ir informavo apie nustatytus pažeidimus.
    Ši procedūra numato, kad, jei per 15 dienų nepavyksta pasiekti abipusio draugiško susitarimo ir padarytų pažeidimų pripažinimo ir jei minėtoje televizijos programoje pažeidimai yra daromi toliau, LRTK turi teisę sustabdyti visos televizijos programos „RTR Planeta" retransliavimą 12-ai mėnesių ar ilgesniam laikotarpiui.
    Kadangi, konsultuojantis su televizijos programą transliuojančia valstybe ir Europos Komisija nepavyko susitarti abipusiu sutarimu per 15 dienų nuo įspėjimo ir pažeidimai daromi toliau, Lietuvos radijo ir televizijos komisija, vadovaudamasi Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos bei Visuomenės informavimo įstatymo nuostatomis, nusprendė sustabdyti šios visos programos retransliavimą Lietuvos Respublikos teritorijoje, šį kartą 3 mėn. laikotarpiui.
    Šis sprendimas įsigalios nuo 2015 m. balandžio 13 d.


   
 
  pradžia tinklapio struktura ieškoti rašykite mums  
 
 
„Sugardas“ informuoja
Gyvenamųjų namų renovacija Visagine
Naudingos nuorodos
Apmokėjimas už paslaugas
Dokumentai
Paslaugų kokybės parametrai
 
ORAS VISAGINE
-6 C
90 %
PR 0.8 m/s
752 mm. gs. st.
06.10 - 06.18