Ru
 
TELEVIZIJA INTERNETAS PASLAUGOS KONTAKTAI
   
 
 
Visagine
 
2014 01 31  Policija įspėja: būkite budrūs- telefoniniai sukčiai jau dabar naudojasi būsimu euro įvedimu Lietuvoje

Atrodo, kad žmonės pagaliau suvokė, jog istorijos apie artimų žmonių padarytus autoįvykius, sužalojimus ar kitus nusikaltimus yra tiesiog sukčių pinklės. Apie tai daug informuota žiniasklaidos priemonėse, kuriose buvo aiškinamos sukčių naudojamos schemos ir būdai, kaip apsisaugoti nuo sukčių, tačiau jų išradingumas yra stebėtinas, nes vos tik pranešama kokią nors iniciatyvą – jie netrunka tuo pasinaudoti savo tikslais.

Pastarosiomis savaitėmis vis dažniau šnekant apie Lietuvos pasirengimo planus įsivesti eurą, sukčiai „pasigavo" šią temą ir ją pritaikė savo kasdienėje veikloje.
Lietuvoje fiksuojami telefoninių skambučių atvejai apie po namus vaikštančius įtartinus asmenis, senyvo amžiaus žmonėms pasakojančius apie artimiausiu metu vyksiantį litų keitimą į eurus ir siūlančius tai padaryti jau dabar – pinigus iškeičiant labai palankiu kursu. Taip pat telefoniniai sukčiai skambina gyventojams ir prisistatę valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojais, prašo gyventojų pateikti turimų pinigų sumas, elektroninės bankininkystės duomenis, esą reikia tinkamai įforminti pajamų deklaracijas artėjant euro įvedimui.


Norime pabrėžti, kad šalyje valiutų keitimo operacijos yra tik bankų kompetencija ir tokios operacijos vykdomos tik bankuose, o ne jų darbuotojams ar kitiems asmenims vaikštant po namus. Jeigu kas nors pasiūlytų keisti litus į eurus, pateikti deklaracijas kiek jūs šiuo metu turite namuose ar banke pinigų, drąsiai kvieskite policiją, nes jūsų namuose – sukčius.
Panašiai yra ir su visų policijos, FNTT, STT ir kitų tarnybų pareigūnų skambučiais, kuomet prašoma padiktuoti elektroninės bankininkystės ar kitus asmeninius duomenis. Jeigu to reikėtų, gyventojai būtų kviečiami į įstaigą, telefonu tikrai niekas neprašys konfidencialių duomenų.


Policijos pareigūnai ragina gyventojus pakalbėti su savo garbaus amžiaus tėvais, seneliais, kaimynais, pažįstamais ir įteigti jiems vieną labai svarbų dalyką – niekas iš oficialių institucijų nevaikšto pas gyventojus ir nerevizuoja jų santaupų, taip buvo visais laikais ir visoje Lietuvoje. Jei pastebėtumėte, kad po Jūsų namo laiptinę vaikšto nepažįstami, įtartini asmenys, skambina į gyventojų buto duris, klausia kur gyvena senyvo amžiaus žmonės, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

   
 
  pradžia tinklapio struktura ieškoti rašykite mums  
 
 
Skelbimai
„Sugardas“ informuoja
Visagine
Gyvenamųjų namų renovacija Visagine
ES struktūriniai fondai - Visaginui
Mūsų skaitytojų kūryba
Naudingos nuorodos
Užsisakyti paslaugą
Apmokėjimas už paslaugas
Dokumentai
 
ORAS VISAGINE
+15 C
79 %
0.0m/s
753mm. gs. st.
(07.17 - 07.25)