Ru
 
Televizija Internetas Apie mus Kontaktai
 
„Sugardas“ informuoja
 
2013 10 09   „BALTIC MEDIA ALLIANCE” ATSTOVŲ PRANEŠIMAS DĖL PBK KANALO


PRANEŠIMAS SPAUDAI
„Baltic Media Alliance” spaudos tarnyba

Riga, spalio 8 d. 2013 m.

Apie laidą „Žmogus ir įstatymas"

Dėl laidos „Žmogus ir įstatymas", kuri buvo parodyta PBK eteryje 2013 m. spalio 4 d., Pirmasis Baltijos kanalas informuoja, kad nei Pirmasis Baltijos kanalas (PBK), nei jo naujienų tarnybos žurnalistai nedalyvavo autorinės Aleksejaus Pimanovo laidos „Žmogus ir įstatymas" kūrime. PBK šią laidą gavo iš Rusijos Pirmojo kanalo prieš pat eterį. Todėl nebuvo jokių galimybių laidą peržiūrėti.
Norėtume pabrėžti, kad už autorinėje laidoje pateiktą informaciją ir pasisakymus atsakomybę pirmiausiai turi prisiimti laidos autoriai.
PBK šiuo metu ruošia laišką laidos „Žmogus ir įstatymas" autoriui Aleksejui Pimanovui. Tikimės, kad tai suteiks galimybę atsakingoms institucijoms, kontroliuojančioms elektroninės žiniasklaidos priemones priimti teisingą sprendimą, atitinkantį Lietuvos ir Latvijos įstatymus.
Nepaisant to, kad žodžio laisvė – tai viena pagrindinių vertybių kiekvienoje demokratinėje šalyje bei nepaisant to, kad didžiulį rezonansą visuomenėje sukėlusi istorinių įvykių interpretacija buvo pateikta autorinėje laidoje, PBK pripažįsta, kad teisė į žodžio laisvę nėra absoliuti ir gali būti apribota. Tačiau demokratinėje valstybėje tik teismas, atidžiai išnagrinėjęs konkretaus atvejo aplinkybes, gali priimti sprendimą, kaip vertinti šalių pasisakymus ir apriboti suteiktas teises, arba ne.
Jeigu teismas įpareigotų,  PBK yra pasiruošęs atsiprašyti dėl pozicijos, kurią išsakė autorinės laidos autoriai, ir įvykdyti bet kokius kitus teismo reikalavimus, susijusius su minėta laida.
Mums labai gaila, kad PBK eteryje pasirodžiusi laida įžeidė Lietuvos piliečių jausmus. PBK yra pasiruošęs suteikti galimybę Lietuvos visuomenės atstovams išsakyti savo nuomonę šia jautria tema vietinėje PBK žinių laidoje „Lietuvos laikas".
PBK ketina kreiptis į teismą, prašydamas įvertinti viešojoje erdvėje pasirodžiusius reikalavimus atimti iš kanalo licenciją, nepaisant to, kad atsakingos institucijos savo sprendimo dar nepateikė. Tokie veiksmai kenkia bendrovės reputacijai.

Edžus Veinš

„Baltic Media Alliance” atstovas spaudai


   
 
  pradžia tinklapio struktura ieškoti rašykite mums  
 
 
„Sugardas“ informuoja
Gyvenamųjų namų renovacija Visagine
Naudingos nuorodos
Apmokėjimas už paslaugas
Dokumentai
Paslaugų kokybės parametrai
 
ORAS VISAGINE
-7 C
90 %
PR 0.5 m/s
752 mm. gs. st.
06.10 - 06.18