Ru
 
Televizija Internetas Apie mus Kontaktai
   
 
 
Visagine
 
2013 04 10  PROTŲ MŪŠIS „VERDENĖJE“ - PROJEKTO „KURIAME RESPUBLIKĄ“ DALIS

Šiais mokslo metais Lietuvos mokyklose imtas įgyvendinti pilietinio ugdymo projektas „Kuriame Respubliką". Tai respublikinis projektas, kurio tikslas – sutelkti mokyklų bei vietos bendruomenėse slypintį pilietinį potencialą ir nukreipti jį demokratinės respublikos kūrimui. Projekto metu mokyklos ir vietos bendruomenės yra mokomos veikti kaip mažosios respublikos – savarankiškos, demokratiškai bendrus reikalus tvarkančios laisvų ir atsakingų žmonių bendrijos. Šios grupės turi atrasti aktualias visuomenės problemas ir bandyti kartu jas išspręsti kūrybiškai, įdomiai, bendradarbiaudamos su miesto savivaldybe, rėmėjais bei įtraukdamos  kuo daugiau žmonių.  Projekte ,,Kuriame Respubliką" dalyvauja daugiau nei šimtas Lietuvos mokyklų, tarp jų ir 3 Visagino mokyklos: „Verdenės" gimnazija, ,,Atgimimo" gimnazija", ,,Gerosios vilties" vidurinė mokykla.  
   Vienas iš projekto uždavinių - didinti jaunimo užimtumą, skatinti jo aktyvumą, atsakomybę, bendradarbiavimą. Įgyvendinant šiuos uždavinius mūsų, ,,Verdenės"  gimnazijos,  komandai  kilo mintis imtis įdomios, kūrybingos, jaunimui patrauklios veiklos -  intelektualinio žaidimo  „Protų mūšis" organizavimo. Šis žaidimas ne mūsų sugalvota naujovė:  ES informacinis centras visoje Lietuvoje jau dvejus metus organizuoja  žaidimą „Europrotus". Visagine jis  jau susilaukė populiarumo, pritraukė daug dalyvių. Taigi kilo mintis organizuoti panašų žaidimą ir moksleiviams, pakviesti  jame dalyvauti  visas miesto mokyklas. Mūsų kvietimui abejingi neliko 4 mokyklų mokiniai ir mokytojai, susibūrę į 7 komandas. Daugiausia komandų, kaip ir priklauso šeimininkams,  net 3 , sudarė „Verdenės" gimnazijos mokiniai: „YOLO", „Šlovės nublokšti", „Auksaplaukiai lietuvaičiai". „Draugystės" vidurinei mokyklai atstovauja – „Palcy veerom" komanda, Gerosios vilties" - „Bostonskoje chiajepitije". Iš  „Atgimimo" gimnazijos  į ,,Protų mūšį"  atvyko dvi komandos: „Snikers" ir „Tma tmyčaja". Džiugu, kad kartu su mokiniais žaidime  dalyvauja ir šeši mokytojai. Esame dėkingi visiems „Protų mūšio" dalyviams už geranorišką bendradarbiavimą, aktyvumą, mūsų iniciatyvos palaikymą.
  Tai pirmasis toks intelektualinis žaidimas, organizuojamas  tarp miesto mokyklų. Žaidimas skatina jaunimą domėtis Lietuvos ir Europos kultūra, istorija, gamta, menu. ,,Protų mūšis" ugdo komandinio darbo įgūdžius,  bendradarbiavimą, netgi praplečia draugų ir pažįstamų ratą.  Kiekvieną  žaidimą sudaro penki turai. 1 – 3 turuose  pateikiami klausimai apie Europos ir Lietuvos kultūrą, istoriją, žymius žmones, sportą ir t.t. IV ture visų emocijas kaitina vaizdiniai klausimai, o V ture gerokai galvas pasukti priverčia  patys netikėčiausi – muzikiniai klausimai.
   Pirmojo etapo mūšį po atkaklios kovos laimėjo „Verdenės" gimnazijos komanda „Auksaplaukiai lietuvaičiai". Antroje kovoje nugalėjo „Draugystės" vidurinės mokyklos komanda „Palcy veerom". Po dviejų mūšių priekyje „Auksaplaukiai lietuvaičiai" (67 taškai), nuo jų nedaug atsilieka „Draugystės" komanda „Palcy veerom" (63 taškai)  trečioji - „Verdenės" gimnazijos komanda „Šlovės nublokšti" (62,5 taško). Kitų mokyklų  komandos lipa pirmaujantiems ant kulnų turėdamos  60 - 50 taškų. Taigi, vyksta atkakli kova.  O ,,kautis" čia tikrai verta: I-II vietas užėmusioms komandoms atitenka po didelę picą  iš restorano – picerijos III BLOKAS , už kurias esame dėkingi  rėmėjui – Petrui Mačiuliui, niekada neatsisakančiam paremti jaunimo iniciatyvų . Maloniai džiugina ir kitos dovanėlės, kurių žaidimo eigoje projekto organizatoriai žada dar daugiau.
,,Protų mūšis" - tai  teigiamų emocijų lietus, tai įdomi intelektualinė veikla, neleidžianti nusiminti net jei šį kartą nepasisekė.  Todėl tikimės, kad šis projektas  ir toliau vyks sėkmingai ,o gal net bus pratęstas kitais mokslo metais. Projekto organizatoriai Visagino ,,Verdenės" gimnazijos III b klasės mokiniai ir jų mokytojas Valentinas Radzevičius.

„Verdenės" gimnazijos III bg klasės mokinė Beatričė Abariūtė


   
 
  pradžia tinklapio struktura ieškoti rašykite mums  
 
 
„Sugardas“ informuoja
Gyvenamųjų namų renovacija Visagine
Naudingos nuorodos
Užsisakyti paslaugą
Apmokėjimas už paslaugas
Dokumentai
 
ORAS VISAGINE
-17 C
81 %
0.0m/s
748mm. gs. st.