Ru
 
TELEVIZIJA INTERNETAS PASLAUGOS KONTAKTAI
   
 
 
Visagine
 
2012 05 16  Spalvinga diena Europos idėjoms pristatyti

Europos diena Visagino savivaldybėje šiemet įgijo daug atspalvių. Oficialus jos paminėjimas vyko atidarant koplytstulpį, o štai kaip šios dienos prasmę priartinti kiekvieno, nei politika, nei senuoju kultūros paveldu nesidominčio žmogaus širdžiai? Kokias formas surasti, kad ji būtų įdomi ir jaunam, ir senam, kad europietiškumas ir laisvė atstovauti savo interesus būtų suvokiama kasdienio gyvenimo kontekste?

Puiku, kad prie Visagino kultūros centro jau ketvirtus metus veikia Europos informacijos centras, kad jo vadovė Indrė Gruodienė, išklausiusi ne vienus specializuotus mokymus Briuselyje, pasiūlo netradicinius švenčių organizavimo būdus, sugeba iškovoti vis didesnį finansavimą šios dienos ir kitų renginių įprasminimui. Puiku, kad prieš tris metus mano kabinete susitikus mėgstantiems kurti dainas ir groti gitaromis - Indrei Gruodienei ir Bogdanovičių šeimai - išsikristalizavusi idėja organizuoti autorinį akustinio roko festivalį išgyveno, nes joks renginys nepadaromas jei nėra finansavimo. Visagino kultūros centre veikiantis Europos informacijos centras visus ankstesnius metus ieškojo finansavimo iš ES lėšų, organizavo festivalio veiklas, o šiemet pakeitus pavadinimą, atsisakius repertuaro pasirinkimą ribojančio žodžio „autorinis", o tuo pačiu ir praplėtus festivalio programą ir reikšmingumą šalies erdvėje, jis surado atgarsį savivaldybės politikų aplinkoje ir dabar ruošiant šį renginį reikšmingai savo indėliu prisideda ir savivaldybė. 2012 m. gegužės 12 d. Visagine jau trečią kartą buvo organizuojamas akustinės roko muzikos festivalis „EuroWind 2012”. Nepriklausomai nuo įvairių augimą lydinčių sunkumų, festivalis plečiasi, kuria apie save legendą ir bando tapti vienu patraukliausiu, tarptautiniu roko muzikos mėgėjų Visagine ir šalyje pavasariniu renginiu.

Kultūrologai sako, kad tradicijai susiformuoti reikia 50-ies metų. Pavarčius muzikos istoriją sužinai, kad šis muzikos stilius išpopuliarėjo apie 1960-uosius. Tai pokario kartos reikalavimas gyventi kokybiškai kitaip. Ir nori ar nenori tai jau-tradicinės muzikos stilius...Išskirtinai tradicinis ir Visaginui, nes pirmieji Visagino statytojų renginiai vyko prie laužų brazdinant roką gitaromis...Tai muzikos stilius, kuris čia priimtinas ir jaunam, ir senam, ir lietuviui, ir rusui, ir uzbekui, ir visom tautybių grupėm, kurios atvyko statyti miesto, ieškoti kažko naujo, augino savo vaikus ir perdavė jiems savo šeimų vertybes. Rokas jungė ir šiandien jungia visus socialiai aktyvius žmones. Festivalio savitumas-akustinis. Todėl smagu, kad muzikantai „atsijungia" nuo visagalinčios elektronikos ir žiūrovui pateikia tik tai, ką patys sugeba. Šių metų festivalis dar specifiškesnis, nes buvo akcentuojama Europos iniciatyva, skatinanti atkreipti dėmesį į Europos vyresnių žmonių aktyvumą ir kartų solidarumą. Pirmoji renginio dalis- „Kartų kūrybinė mugė". Mugėje vyresnio amžiaus ir jaunieji visaginiečiai pristatė savo rankdarbius, amatus ir kitus pomėgius ir linksmai praleido laiką. Dalyvavo ir Visagino socialinės globos namų gyventojai. Jie pristatė darbus iš biserio, tapybos, keramikos kūrinius, siuvinėjimą, grojo gitara. Antonina Nikitana mokė net ant grėblio megzti, o Tatjana Bitechtina primą kartą pristatė įvairius savo rankdarbius. Buvo demonstruojami dirbiniai iš odos, muilo gamyba. Dalyvius intrigavo rengėjų organizuotos akcijos „Atsisveikinimas su sena uogiene" ir „Jaunas ar senas – globokime benamius gyvūnus". Visi dalyviai galėjo pasirinkti literatūros pažinčiai su Europos sąjungos istorija, iniciatyvomis.

Trečiasis „EuroWind-2012" sulaukė ir oficialių svečių. Festivalio dalyvius ir žiūrovus sveikino Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė, seimo narys Rokas Žilinskas, Teisingumo ministro patarėjas Tomas Baranovas. Šių metų festivalio svečiai, kuo jie įdomūs?

Du metus Visaginą festivalyje atstovaudavo Vitalijus Bogdanovičius su savo muzika, šiemet – grupė „Aura", kuriai vadovaujaVladimiras Salimdžanovas. Jis padėkojo kraštiečiui Vitalijui už kūrybines iniciatyvas ir išplukdė festivalį į naują sezoną. Grupei pastiprinti jis pasikvietė garsųjį visaginietį, nuostabų gitaristą, įvairių instrumentų virtuozą, besiruošiantį gastrolėms Amerikoje, o Lietuvoje dažniausiai matomą su kontraversiškuoju Selu – Edgarą Piščiką.

Grupė „Arbata" groja jau dešimt metų. Tai be galo subtilūs, aukštos sceninės kultūros atlikėjai puikiai žinomi visai Lietuvai. Grupė grojo su tokiais atlikėjais, kaip „Electric Light Orchestra", visaginiete Alina Orlova, Rusijos roko grupe „Mumy troll", aktyviai dalyvauja įvairių festivalių programose.

Su grupe „Bliuzoholikai" Visagino jaunimas susipažino festivalyje „RockAtomic", kuris, tikėtina, taps atrankiniu pradedančių grupiu turu į „EuroWind-ą". Grupės vadovas Audrius Azguridis pasakojo, kad jų silpnybė – bliuzas, bet „pareguliuoti" programą nesunku, nes bliuzas-roko tėvas...

Grupė AC/DC Project daug kam yra tolimos svajonės aidas. Ji jau 14 metų sėkmingai koncertuoja Lietuvoje ir Europoje. Koncertų metu skamba žinomiausi grupės AC/DC hitai ir autoriniai AC/DC Project kūrinai. Grupėje groja visiems puikiai žinomi muzikantai: vokalas - Ąžuolas Stanevičius („AC/DC project" įkūrėjas ir lyderis), bosine gitara groja maestro Andrius Daugirdas („Rojaus tūzai"), gero ritmo meistras - Vaidotas Taurinskas („Pelenai"), Romas Rainys –vienas garsiausių Lietuvos gitaristų ir Viktoras Jonušis - Hugis (My favourite gun, Žas, Skamp) Apdovanojimuose T.Ė.T.Ė. 2012 m. jis pripažintas geriausiu Metų gitaristu.
Griežtus vyrus scenoje pakeitė trapi kaip plaštakė, graži, kaip tikra laumė Dominyka. Ją organizatoriai pavadino festivalio inkliuzu. Ji visus pakerėjo niekur neregėta maža gitara.

Apie grupę "4FUN” žino visi, visi už ją pergyvenome 2007m., kai jie atstovavo Lietuvai Eurovizijos dainų konkurse. Grupė susibūrė 2001 m. Vilniuje. Šiuo metu grupėje muzikuoja: Julija Ritčik (6-stygė ir 12-stygė akustinės gitaros, vokalas, dainų autorė), Justas Jasenka (elektrinė ir akustinė gitaros, bosas, vokalas, dainų autorius) Rimantas Jasenka (bosinė gitara, vokalas), Laimonas Staniulionis (mušamieji, perkusija).

Mindaugas Kuodis, pasivadęs „Baltuoju šunimi" - artimas kaimynas iš Utenos. Jam muzika yra tiesiog kalba, kurios pagalba jis gali išsakyti savo idėjas, parodyti tokį pasaulį, kokį mato jo siela. 2005 m. buvo Kauno jazz-funk roko grupės "Kontaktai" vokalistas, 2007 m. su jauna šeima atvyko gyventi į Uteną ir scenoje karts nuo karto pasirodo kaip solistas ir dainų autorius. Migloko – Artistė iš Nepriklausomos Užupio Republikos (Miglė Vilčiauskaitė). Vaikystę praleidusi bohemiškoje aplinkoje, pasiryžo suburti sau artimą, J.Vermeer tapybos darbų įkvėptą, muzikuojančiųjų grupę (Paulius Volkovas-gitara, Arman Isojan – kontrabosas ). Tai buvo itin mielas ir originalus pasirodymas.

Svečiai iš Prancūzijos - Bossamba trio. Muzikantai susibūrė 2010 m. Asdrubal Bandeira Suertegaray yra gimęs Brazilijoje 1983 metais. Muzikos studijas tęsė Prancūzijoje Ruano nacionalinės muzikos mokykloje (klasikinis saksofonas). Pierre Richer 10 metų studijavo klasikinį fortepijoną, gitara, bosine gitara ir klavišiniais groja gypsy, reggae, african, roko stiliumi. Muzikos studijas tęsia šiuolaikinės muzikos mokykloje Grand et Petit Couronne. Tą pat muzikos mokyklą baigė ir Benjaminas Le Maho. Jis studijavo būgnų mušimo meną. Renginį užbaigė visaginiečių mylimiausieji „Timohos". Laisvi, nepakartojami, originalūs broliai architektai Dmitrijus ir Romanas Timofejevai.

Gitara-neatsiejama nuo roko muzikos atlikimo, bet drąsiai galime sakyti, kad šiemet karaliavo kontrabosas. Renginys vyko Visagino kultūros centro „Bangos" salėje: ankstyvesnių metų patirtis pamokė, kad muzikantai negali pilnai atsiskleisti, kai lauke dar vėsūs vakarai. Gaila, kad nebuvo pilnai atskleistas organizatorių sumanymas atgaivinti keruakiško „kelio" pojūtį. Tam sutrukdė nepalankios oro sąlygos. O taip norėjosi, kad didžiulis ekranas lauke, gorėse degantys laužai, prekybos paviljonai išviliotų į lauką norinčiuosius ne tik klausyti, bet ir pašokti. Jau dabar aišku, kad reiks naujų idėjų siekiant festivalio tobulumo, o gal tiesiog užpirkti mišias už gerą orą...

Dalia Savickaitė


   
 
  pradžia tinklapio struktura ieškoti rašykite mums  
 
 
Skelbimai
„Sugardas“ informuoja
Visagine
Gyvenamųjų namų renovacija Visagine
ES struktūriniai fondai - Visaginui
Mūsų skaitytojų kūryba
Naudingos nuorodos
Užsisakyti paslaugą
Apmokėjimas už paslaugas
Dokumentai
 
ORAS VISAGINE
+15 C
79 %
0.0m/s
753mm. gs. st.
(07.17 - 07.25)