Ru
 
Televizija Internetas Apie mus Kontaktai
 
Visagine
 
2021 03 19  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos informuoja.

2020 metais Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – PAGD prie VRM) duomenimis Visagino savivaldybės teritorijoje kilo 45 gaisrai, iš kurių 17 – atvirose teritorijose (Lietuvoje jų kilo net 2905). Todėl, siekdami mažinti gaisrų skaičių atvirosiose teritorijose, PAGD prie VRM Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Visagino priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (toliau – Visagino PGT) š. m. kovo – balandžio mėnesiais, atšilus orams, rengia prevencinę akciją „Nedegink žolės!".

Akcijos metu Visagino PGT pareigūnai stiprins kontrolę dėl žolės deginimo Visagino savivaldybės atvirosiose teritorijose, kartu pasitelkiant aplinkos apsaugos specialistus, bus vykdomi reidai, kurių metu taip pat bus naudojami bepiločiai orlaiviai (dronai) gaisrų židiniams atvirosiose teritorijose aptikti. Nustatytiems gaisrinės saugos reikalavimų pažeidėjams bus taikomos įstatymų numatytos administracinio poveikio priemonės, tai yra skiriamos Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 279, 286, 288 ir 525 straipsniuose nustatytos baudos.

Todėl norime įspėti gyventojus itin atsakingai elgtis su ugnimi ir nedeginti žolės miškuose, durpynuose ir kitose atvirosiose teritorijose, o pastebėjus tokius gaisrus, nebūti abejingiems – nedelsiant skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Rekomenduojame nedideliame plote liepsnojančią žolę pabandyti užgesinti patiems, užplakant šakomis bei užtrypiant ją kojomis. Taip pat galima gesinti vandeniu arba smėliu. Ugnies apimtus plotus geriau apkasti grioveliais, kad ugnis neišplistų ir nepadarytų didesnių nuostolių.

Be to, primename, kad lauke prasidėjus maisto gaminimo ant žarijų sezonui, būtina laikytis Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių, kurios numato, kad kietuoju kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius, ugniakurus naudoti leidžiama ne arčiau kaip 6 m nuo pastatų. Laužus kūrenti leidžiama ne arčiau kaip 30 m nuo statinių. Palikti be priežiūros besikūrenančias laužavietes draudžiama, o smilkstančią ugniavietę būtina užgesinti.

Dėl papildomos informacijos ir konsultacijos prašome kreiptis į PAGD prie VRM Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Visagino priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnus telef. Nr. (8 386) 696 27, 696 35, 696 29 arba el. pašto adresu visaginas.pgt@vpgt.lt.


   
 
  pradžia tinklapio struktura ieškoti rašykite mums  
 
 
„Sugardas“ informuoja
Gyvenamųjų namų renovacija Visagine
Naudingos nuorodos
Apmokėjimas už paslaugas
Dokumentai
 
ORAS VISAGINE
+23 C
49 %
0.0m/s
764mm. gs. st.